1. Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi huzuridagi Jamoatchilik kengashining 2022-yil sentabr-dekabr oylariga mo‘ljallangan ish rejasi to‘g‘risida
2. Ish rejani muhokama qilish va har bir bandi bo‘yicha mas’ullarni belgilash
Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi huzuridagi Jamoatchilik kengashi to‘g‘risida
Joriy yilning 24 mart kuni Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi huzuridagi Jamoatchilik kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Unda kun tartibidagi masalalar qatorida Kengash o‘z oldiga qo‘yilgan maqsadlarni va o‘z ish rejasida belgilangan bandlarning ijrosini yetarli darajada ta’minlamagani, a’zolar o‘rtasida hamjihatlik kuzatilmagani va boshqa sabablar tufayli Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi huzuridagi Jamoatchilik kengashini tarqatib yuborish to‘g‘risidagi Agentlik rahbariyatiga murojaati ko‘pchilik ovoz bilan ma’qullandi.
31 mart kuni Jamoatchilik kengashining 2-sonli bayonnomasi va murojaati Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligiga kelib tushdi.
Bayonnomada ko‘tarilgan masalalar Agentlik tomonidan o‘rganib chiqildi.
Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi huzuridagi Jamoatchilik kengashi a’zolarining takliflari, Agentlik mas’ul tarmog‘ining ma’lumotnomasi va “O‘zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi huzuridagi Jamoatchilik kengashi to‘g‘risida”gi nizomga asosan, Jamoatchilik kengashining mazkur bayonnomasi bilan tasdiqlangan qarori ma’qullandi.
Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi Jamoatchilik kengashi har bir a’zosining o‘tgan davr mobaynidagi faoliyati uchun minnatdorchilik bildiradi hamda ularning kelgusidagi ishlariga muvaffaqiyatlar tilab qoladi.
Shu bilan birga, Agentlik uchun fuqarolik jamiyati vakillari bilan ishlash tizimini yangi bosqichga ko‘tarish, jamoatchilik bilan samarali hamkorlikni yo‘lga qo‘yish eng ustuvor maqsadlardan biri bo‘lib qoladi hamda Jamoatchilik kengashining yangilangan tarkibini shakllantirish bo‘yicha ishlar boshlanganini ma’lum qilamiz.